ORMAN HAFTASI

 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle İlçemizde bir dizi faaliyet düzenlenmiştir.  İlçe Kaymakamımız Cengiz AYHAN'ın Orman İşletme Müdürlüğüne ziyareti ve sonrasında vatandaşlarımıza fidan dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca Göksun Meslek Yüksekokulu Arslanbey Konferans salonunda protokol üyeleri ve öğrencilerin katıldığı konferans düzenledi. Konferansın açılış konuşmasını Göksun MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet ÇİTİL yaptı. Orman sevgisi ve ormanın hayatımızdaki önemine değinerek öğrencilere ormanı ve doğayı sevmeleri gerektiğine vurgu yaparak Orman haftasını kutladı. Konferansın ve multimedya sunumların faydalı olmasını dileyerek sözlerine son verdi. Daha sonra konuşma yapan İlçe Kaymakamı Cengiz AYHAN konuşmasında “Yaş kesen baş keser” sözünü gerçekten anlamamız doğaya sahip çıkmamız lazım diyerek öğrencilere doğaya zarar vermeden sevmenin doğanın ömrünü uzattığını belirtti.

 Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durmuş ÖZTÜRK’ün Kahramanmaraş ve ilçelerinde kendi çekimi olan fotoğraflarından oluşan “Yaşam kaynağımız Ormanlarımız” başlıklı fotoğraf gösterimi gerçekleştirildi. Konferansın ilk bölümlerinde bölgede yetişen endemik bitkiler hakkında kısa bilgilendirmelerde bulundu. Doğa sevgisinin çok güzel bir sevgi olduğunu dile getiren ÖZTÜRK, doğa kendi dengesini kendisi kurabiliyor bizler zara vermeden doğayı sevebilirsek yeterlidir dedi.

 

 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr