Kıymetli Göksunlular
 
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93.yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.
 
 
Böylesi milli bayramlar, gurur ve sevinç yanında sorumluluklarımızı hatırlatan günler de olmalıdır.   Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde  söylediği gibi; Birinci vazifemiz, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetimizin  ve istikbalimizin yegâne temeli budur. Bu temel, bizim, en kıymetli hazinemizdir. İstikbalde dahi, bizi bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahlar olacaktır.  İşte bugün Mustafa Kemal’in işaret ettiği günlerdir.  15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişimi göstermiştir ki dahili ve harici düşmanlarımız memleketimiz üzerindeki hain emellerinden vazgeçmiş değillerdir. Bu nedenle yüce milletimiz ve tek tek hepimiz,  bize emanet edilen bu vatanı, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmalı, her zaman ve her durumda vatanımıza sahip çıkmalıyız.
 
 
Cumhuriyetimizin 93.yılını kutladığımız bu günde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa döken şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr