GÖKSUN’DA 6. ELMA FESTİVALİ

Göksun Kaymakamlığı, Göksun Belediye Başkanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, “Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elması” sloganıyla 6. Göksun Elma Festivali 4 Kasım Cumartesi Günü düzenlendi.

 

Festival, Göksun Belediyesi önünden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bando takımı eşliğindeki Festival Yürüyüşle başladı. İlçe Kaymakamı Cengiz AYHAN, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran KILIÇ, Mehmet Uğur DİLİPAK  ve beraberindekiler  yol çatı kavşağından geçen özel araçlar ile şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlardaki vatandaşlara Göksun Elması ikram ettiler.

 

İş Merkezi alanında gerçekleşen festivalde İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Göksun Kaymakamı Cengiz AYHAN, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN,  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran KILIÇ ve Mehmet Uğur DİLİPAK, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ,  KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih KILLI ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi tarafından sunulan gösteriler sonrasında protokol üyeleri ve vatandaşlar hazırlanan standları gezdiler.
 
Festival Kapmasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri ve teşekkür belgeleri verildi. Yarışmalar sonucunda ödül alan kişiler ise şöyle;
 
En İyi Kırmızı Elma;
1.     İbrahim IŞIK
2.     Serdar ÖZBEK
3.     Mehmet Hanifi GÜVENER
 
En İyi Sarı Elma;
1.     Hatice GÜRBÜZ
2.     Feriha AZGIT
3.     Hikmet AKSU
 
En İyi Elma Pastası;
1.     Derya ELBİSTAN
2.     Gülseren CİHAN
3.     Esma DEĞİRMENCİ
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr