29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
 
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü ilçemizde de törenlerle kutladık. 
 
Cumhuriyet Bayramı, 28 Ekim Cumartesi Günü Hükümet Konağı Atatürk Anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve ardından İlçe Kaymakamız Cengiz AYHAN’ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. 29 Ekim Pazar Günü,  Göksun İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılan kutlama töreninde,  İlçe Kaymakamımız Cengiz AYHAN, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN, Personel Üsteğmen Engin AKTÜRK yanısıra tüm kurum amirleri, öğrenci ve öğretmenler ve çok sayıda Göksunlu vatandaşımız hazır bulunmuştur.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizin aziz hatırasına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamımız Cengiz AYHAN günün anlamına binaen bir konuşma yapmıştır.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili öğrenciler tarafından hazırlanan şiirlerin sunumunun ardından Sivas Anadolu Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunları sergilendi.
 
Tören, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr