23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurdumuzda olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlanmıştır.

23 Nisan Etkinliklerinden ilk olarak İlçe Gençlik ve Sopr Müdürlüğünce hazırlanna okullara arası oyun şenliği yapılmıştır. 23 Nisan Pazar Günü İlçe Kaymakamımız Cengiz Ayhan makamını bir öğrenciye devrederken şunları söylemiştir; ‘Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Töreni Belediye İş Merkezi tören alanında yapılan kutlamalara ilçe protokolü yanı sıra vatandaşlarımız da yoğun ilgi göstermiştir.  Okullarımız tarafından hazırlanan gösteriler sunulmuştur.

 

 

 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr